Все про периметрію


Як це починалось…
Периметрія являє собою стандартний функціональний тест при глаукомі та багатьох інших патологіях ока.  Haag-Streit є піонером та визнаним технологічним лідером, коли діло доходить до периметрії. Це почалось з оригінальної розробки Кінетичного периметра професором Хансом Голдманом у 1945 році. Потім, у 1972 році професор Франц Фанкхаузер вже заклав фундамент для Octopus, перший комп’ютеризований автоматизований статичний периметр. З Octopus 900 кінетична й статична Периметрія нарешті разом і на додачу з самими передовими технологіями.
- Чому Периметрія: Тестування візуальної чутливості має ключове значення для діагностики та лікування очей.
- Командна робота: Периметрія – це командна робота між дослідником і пацієнтом. Співпраця та взаєморозуміння є ключем до гарних результатів. Це знайшло своє відображення у нашій темі з альпіністом, де довіра у відносинах приводить до вершини.


Проста задача
Стандартна периметрія – це досить проста задача. Пацієнт дивиться у купол або на оптичні лінзи та робить відповідь кнопкою, яка знаходиться у його руці. Крім того:
•    Пацієнт завжди повинен дивитися у центр зеленої марки.
•    Світло спалахує у різних місцях. Кожен раз, коли пацієнт вважає, що бачить світло, він натискає кнопку.
•    Якщо пацієнту потрібна перерва, він повинен утримувати кнопку натиснутою. Дослідження буде продовжено, коли пацієнт відпустить кнопку.
•    І нарешті, пацієнту не треба турбуватись, якщо він зробить помилку, невелика кількість «неправильних» відповідей не вплине на достовірність випробувань.

Скільки часу це займає?
На сьогоднішній день периметри Octopus з додатковою ТОП стратегією виконують тестування одного ока менш ніж на 3 хвилини. Це особливо рекомендується для дітей та пацієнтів віком старше 70 років, але, тим не менш, дає хороші результати для лікування глаукоми і для наступних дій у всіх вікових групах.  Динамічна стратегія займає 4 .. 7 хвилин на одне око. Нормальна стратегія, яка використовується у старих приладах  могла займати від  10 .. 30 хвилин на одне око.

Надійність з контролем фіксації
Часті кліпання необхідні для комфорту пацієнта? Це не привід для турбування, бо у периметрі Octopus є унікальна функція – контроль фіксації – навіть якщо встановити мінімальну чутливість, вона розпізнає кліпання. Якщо пацієнт не може побачити світло, тому що кліпнув під час дослідження, цей стимул буде повторений у наступному тесті.

Одне око за один тест
Для виявлення очних хвороб і спостереження за глаукомою, кожне око перевіряється окремо. Інше око закрито білою напівпрозорою пов’язкою, яка повинна пропускати світло таким чином, щоб друге око не пристосовувалось до темноти.

Рефракція і відстань ока
Для отримання точних результатів повинна бути виправлена рефракція. Це включає в себе корекцію близької відстані, якщо пацієнт в куполі периметра. Якщо зелені знаки фіксації видні у центрі уваги – рефракція у порядку. Просто треба переконатись, що лінзи знаходяться як найближче до ока. Якщо лінза знаходиться від ока далі ніж на 15 мм, то обід лінзи може закривати пацієнтові ряд областей, які повинні бути розглянуті.

наверх

Зворотнiй зв'язок